Испания победи с 1:0 европейския шампион Италия във втора срещ от група В на Евро 2024. Единственият гол падна в 55-та минута след автогол на Калафиори, но испанците пропуснаха доста положения. Така Испания събра 6 точки и стана вторият отбор, който се класира за осминафиналите на Европейското след Германия.

Още във втората минута Педри отправи опасен удар с глава, който беше избит в корнер от Донарума.

В 24-та минута Мората се измъкна добре и стреля, но Донарума изби.

Малко след това Фабиан Руис отправи страховит удра, който обаче беше избит в корнер от Донарума.

В 42-та минута отново Руис стреля, но Донарума улови.

В 53-та минута удар на Педри беше спасен от Донарума.

Испанците откриха в 55-та минута, когато Нико Уилямс центрира в пеналта, а Донарума отклони топката, която се удари в Калафиори и влетя в мрежата на италианците - 1:0.

Малко след това Мората стреля, но Донарума изби в корнер.

В 70-та минута Нико Уилямс проби страхотно и отправи силен удар, който срещна напречната греда.

В добавеното време Айозе Перес на два пъти имаше чудесни възможности, но Донарума ги отрази.

Испания е лидер в групата с 6 точки и си осигури място на осминафиналите, а Италия е на второто място с 3 точки, Албания и Хърватия са съответно 3-ти и 4-ти с по една точка.

В мачовете от последния кръг в груповата фаза Испания играе срещу Албания, а Италия ще се изправи срещу Хърватия.