Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола естествено бе разочарован от отпадането на своите на четвъртфиналите в Шампионската лига. Гражданите загубиха с 1:2 от Ливърпул у дома и са аут от борбата с общ резултат 1:5. Гол на Сане обаче бе неправилно отменен заради засада. На повторението се видя, че топката към него подава капитанът на Ливърпул Джеймс Милнър. На почивката Пеп протестира остро срещу решението на реферите и изгледа второто полувреме от трибуните, след като бе изгонен.

Големи поздравления за Ливърпул. Дано представи достойно Англия на 1/2-финала, каза Гуардиола. Заслужава да играе и финал. Казах на съдията, че за мен голът на Сане е редовен и затова бях изгонен. Всичко щеше да е различно при 2:0 в наша полза. Щеше да е различно и ако при гола на Салах в първия мач бе вдигната засада. Също така, ако попадението на Габриел Жезус бе зачетено. В този турнир силите на отборите са много изравнени и затова съдийските решения са толкова важни. Те могат да решат изхода на всеки мач. Нищо, догодина ще опитаме отново, закани се испанският специалист.