Ботев води на Локомотив с 1:0 в поредното издание на пловдивското дерби в Коматево. Мачът е от първия кръг на новото първенство на efbet Лига. Старши треньорът на Ботев Ферарио Спасов заложи и на шестте нови попълнения в титулярната единадесеторка - Генев, Шоколаров, Цикарски, Еспиноза, Маркиньос и Атанас Илиев. Локо разчита на героите, които спечелиха две купи през миналия сезон, като единственият нов играч Георги Минчев е сред резервите. Старши треньорът на Локо Бруно Акрапович е наказан и гледа мача от официалната трибуна. Двата отбора са играли 110 мача за първенство и паритетът е пълен - по 39 победи, 23 равенства, 130:130 голова разлика.

Ботев започна енергично и настървено и още в 6-та минута пропусна отлична възможност. След центриране от пряк свободен удар отдясно Бандаловски стреля с глава, но вратарят на Локо Мартин Луков спаси. В 9-ата минута след тъч отляво Атанас Илиев пропусна към Неделев, който нахлу и от малък ъгъл стреля неспасяемо в далечния ъгъл - 1:0 за канарчетата. След гола черно-белите изнесоха играта по-напред, но до почивката не успяха да създадат чисти положения срещу организираната отбрана и пресата на жълто-черните.

Втората част започна с нов натиск на Локомотив и вратарят Янко Георгиев трябваше да парира удар на Карагарен. Малко след това Аралица опита шут от неудобно положение, но неточно. Десетина минути след подновяването на играта Неделев изведе отлично Атанас Илиев, който стреля право във вратаря Луков. В 56-тата минута Ботев поведе с 2:0. След корнер отдясно новото попълнение Атанас Илиев се извиси и с глава забоде топката в мрежата, отбелязвайки дебютното си попадение за канарчетата.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:0 ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ)