След прекъсване от 5 месеца заради пандемията от коронаирус бяха подновени битките в евротурнирите с мачовете в Лига Европа. Изиграха се 4 мача, като ти от тях бяха реванши, а в един крайниятк победител бе определен само в един двубой на неутрален терен в Германия. За четвъртфиналите се класираха Копенхаген, който срази с 3:0 гостуващия Истанбул Башакшехир и продължава напредс с обще резултат 3:1, Шахтьор Донецк, назиграл също с 3:0 гостуващия Волфсбург /5:1 общ резултат/ и Манчестър Юн, победил ЛАСК Австрия с 2:1 след 5:0 в първата среща като гост.

В най-интригуващия мач Интер победи Хетафе с 2:0 на Фелтинс Арена в Гелзенкирхен и се класира за четвъртфиналите. В 33-та минута Лукаку получи дълго подаване от Бастони, преодоля защитник и с точен шут прониза далечния ъгъл на вратата. В 84-ата Джене не изчисти добре топката в наказателното си поле и тя отиде при Ериксен, който се отчете с гол едва секунди след появата си на терена. Междувременно Хорхе Молина изпусна дузпа за испанския тим в 76-ата минута.