Черно море хвърли бомбата във втория кръг на efbet Лига. Моряците разбиха ЦСКА с 3:1 на Армията и задълбочиха проблемите в лагера на червените, които все още нямат победа в шампионата след равенството 2:2 с Етър у дома в първия кръг. Моряците дръпнаха с три гола след попадения на Исмаил Иса (23) и Родриго (37 д., 60), а резервата Тони Уот се разписа почетно в 74-ата минута. Успехът изкачи отборът на Илиян Илиев на първо място в класирането с пълен актив от шест точки.

В другия мач тази вечер Лудогорец се съвзе слез отпадането от Шампионската лига от Ференцварош през седмицата и победи Берое като гост с 4:2. Много силен мач изигра новото попълнение Жоржиньо, който вкара първите си два гола за "орлите". Той беше точен в 8-ата и 36-ата минута, голмайсторът на тима от Разград Клаудио Кешерю (53, 56) вкара нови две попадения, като вече има четири гола през този сезон. Новият таран на заралии Зоран Йосипович също вкара първите си два гола за състава от Стара Загора, в дебюта си като титуляр. Швейцарецът беше точен в последните секунди на двете полувремена.