Арсенал помете с 4:1 ЦСКА (Москва) на Емирейтс и почти си осигури класиране на полуфинала на Лига Европа. Двата тима играха открит и атакуващ футбол още от самото начало, като и петте попадения паднаха още до 35-та минута. Домакините поведоха в 9-ата с гол на Аарън Рамзи, но в 15-ата Александър Головин изравни. Това сао ядоса артилеристите, които нанизаха още три попадения за 12 минути. Александре Лаказет вкара на два пъти в 23-ата минута от дузпа и в 35-ата минута, а и Рамзи също се отчете с още едно попадение в 28-ата минута. Българският национал Георги Миланов влезе на смяна в 74-та минута.

В другия интересен мач Атлетико Мадрид също взе надежден аванс срещу Спортинг Лисабон с 2:0. Коке откри още в 1-та минута, дежгурното си попадение в 40-та вкара Гризман.