Англия и Косово си вкараха цели 8 гола в евроквалификацията от нашата Група "А" в Саутхямптън. Аннгличаните биха с 5:3 и вече почти са си осигурили класиране. Двубоят на "Сейнт Мери" започна шокиращо за домакините, тъй като Валон Бериша наказа груба грешка в отбраната на Англия и даде аванс на Косово още в 34-тата секунда. "Трите лъва" обаче отговориха много бързо и до почивката вече водеха с 5:1 след попадения на Рахийм Стърлинг (8), Хари Кейн (19), автогол на Мергим Войвода (38) и дебютни голове на младока Джейдън Санчо (44, 45). След почивката Косово се съживи, отбелязвайки две попадения в рамките на шест минути. В 49-ата минута Бериша също се разписа за втори път, а в 55-ата Ведат Мурики намали до 3:5, след като изпълни точно дузпа. Хари Кейн пък пропусна 11-метров наказателен удар за домакините.

В другия мач Чехия разгроми Черна гора с 3:0 като гост. Попаденията отбелязаха Томаш Сучек в 54-ата, Лукаш Масопуст в 57-ата и Владимир Дарида от дузпа в 95-ата минута. Така Англия е начело с 12 точки, пред Чехия с 9 и Косово с 8. На 4-то и 5-о място без победа и с по 2 точки са Черна гора и България. На 11 октомври Чехия приема Англия, а България гостува на Черна гора. 3 дни по-късно посрещаме Англия, а Косово приема Черна гора.