Ботев направи страхотен обрат от 0:2 до 4:2 и победи Верея като гост навръх 106-я рожден ден на най-стария клуб в България. Бразилският голмайстор Жоао Паоло вкара фамозен гол в края на първото полувреме, който сложи началото на полета на канарчетата. Жълто-черните бяха пасивни преди почивката, но през втората част показаха зъбите си и грабнаха заслужена победа.

Завърналият се в България Венци Христов ознаменува дебюта си за Верея с два гола до 18-та минута. В 8-та той се възползва от грешка на Пиргов, който свали топката в краката му при опит да я изчисти с глава. 10 минути по-късно Антон Огнянов намери Андонов, който центрира, Чворович увисна и Христов засече с глава на празна врата. В 37-та минута Жоао Паоло сътвори голът на сезона. Балтанов му подаде в центъра, бразилецът наредна и с мощен параболичен шут опъна мрежата от над 40 метра. Вратарят на Верея Пламен Колев просто полегна на тревата при удара и така и не осъзна какво точно се случи.

След почивката Ботев започна по-агресивно и бързо стигна до изравняване. В 48-та минута Неделев намери Жоао Паоло, който центрира и новото попълнение Диого Кампос с глава засече в мрежата. Последва пропуск на влезлия Стивън Петков, който бе изведен отлично от Неделев, но от удобна позиция стреля в ръцете на вратаря. В 72-та минута Тодор Неделев вкара трети гол за Ботев след ювелирно изпълнение на пряк свободен удар. В 82-та Стивън Петков сложи точка на спора. Лазар Марин проби отлично отляво и пусна успоредно на вратата към връхлитащия голмайстор, който фиксира крайното 4:2 за Ботев.

ВЕРЕЯ (СТАРА ЗАГОРА) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:3

1:0 Венцислав Христов (8), 2:0 Венцислав Христов (18), 2:1 Жоао Пауло (37), 2:2 Диого Кампос (48), 2:3 Тодор Неделев (72), 2:4 Стивън Петков (82)

ВЕРЕЯ: 1. Пламен Колев, 21. Здравко Илиев, 5. Илия Мунин, 15. Костадин Слаев, 14. Веселин Минев, 10. Елиаш, 9. Юлис Ндонг, 11. Илиян Йорданов, 7. Георги Андонов, 8. Антон Огнянов, 29. Венцислав Христов
Ст. треньор: Благомир Митрев

БОТЕВ (Пловдив): 99. Иван Чворович, 23. Йордан Минев, 70. Пламен Димов, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 10. Серкан Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов, 93. Густаво Афонсо, 8. Тодор Неделев, 9. Диого Кампос, 37. Жоао Пауло
Ст. треньор: Николай Киров

Стадион: "Трейс Арена", Стара Загора

Съдия: Станислав Тодоров