Ботев сътвори истински подвиг и победи Левски с 1:0 в Коматево, въпреки че цяло второ полувреме игра с човек по-малко. В 40-та минута бе изгонен защитникът Димитър Пиргов и задачата на канарчетата се усложни неимоверно. След почивката обаче жълто-черните играха много сърцато и нахъсано, особено след 60-та минута бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужиха победата в деня, в който феновете им организираха протест и пожелаха по-бързото дострояване на стадион „Христо Ботев“.

Преди почивката двата тима си размениха общо три греди, а сините бяха по-активни.  В 7-та минута нападателят на жълто-черните Жоао Паоло нацели левия страничен стълб със страховит диагонален шут при една бърза контраатака. В 28-та Габриел Обертан засече от въздуха центриране на Цветкович отдясно и разтресе напречната греда. В 40-та минута защитникът на Ботев Димитър Пиргов сгреши пред вратата си, топката му бе отнета, той фаулира откъсващия се сам Обертан и реферът му вдигна червен картон. В самия край на полувремето Неделев също тресна гредата при опит за центриране отляво.

След почивката Левски натисна, но Ботев се бранеше организирано. Обертан стреля силно и топката профуча покрай гредата. Постепенно жълто-черните се развихриха, а Жоао Паоло си правеше каквото си поиска със синята отбрана. Два пъти Митрев трябваше да се разтяга, за да отразява ударите му. Междувременно Левски също пропусна златен шанс, след като буквално от 2 метра не можа да засече точно центриране на Паулиньо отдясно. Така се стигна до 79-та минута, когато Неделев центрира идеално и златната резерва Стивън Петков, който бе влязъл в игра преди минути, с глава донесе победата на Ботев.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛЕВСКИ 1:0

1:0 Петков 79

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Даниел Кайзер, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Диого Компос, Дуде Ндонгала, Жоао Паоло

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Роман Прохазка, Паулиньо, Антонио Вутов, Габриел Обертан

СЪДИЯ: Петър Костадинов