Ботев записа първа победа за 2024-та година в официален мач, след като се справи с Етър у дома с 2:0. Двата гола вкараха юношите на клуба - Атанас Чернев в 71-та минута и Димитър Палазов в 86-та минута и за двамата това бяха дебютни попадения за първия отбор.

Преди началото на двубоя Академичния народен хор с диригент-ръководител проф. Костадин Бураджиев изпълниха националния химн.

В началото на двубоя имаше сериозно напрежение между феновете на Ботев.

Бой между феновете на Ботев на мача с Етър

В 10-та минута Самуел Акере стреля, но Величков спаси.

В 38-та минута Ловре Кнежевич получи добро центриране в наказателното поле, но стреля покрай вратата.

В добавеното време Николай Янков стреля неточно.

В 70-та минута Минков стреля неточно.

Само секунди по-късно Ивелин Попов центрира чудесно за Георги Николов, който стреля с глава, но Величков изби.

В 71-та минута Ботев откри резултата, след като Самуел Акере центрира в наказателното поле, а Атанас Чернев засече с глава, вкарвайки дебютния си гол за "канарчетата.

Малко по-късно Укаки имаше възможност да вкара втори гол, но ударът му премина покрай вратата, а беше отсъдена и засада.

В 86-та минута Ботев удвои преднината си, след като Джеймс Етоо изведе чудесно Димитър Папазов и той не сгреши останал сам срещу Величков - 2:0, а за Папазов голът също беше дебютен.

С победата Ботев събра 32 точки и е на 7-то място, а Етър е на последното място с 10 точки.

Във вторник Ботев ще е домакин на Спартак Варна в среща от четвъртфиналите в турнира за Купата.

Ботев: Матвей Игонен, Константинос Балоянис, Атанас Чернев, Антоан Конте, Джеймс Етоо, Антонио Перера, Фаустас Степанавичус (Ехидже Укаки 46 мин.), Янис Карабельов (Николай Минков 61 мин.), Самуел Акере (Димитър Папазов 81 мин.), Ивелин Попов (Лъчезар Балтанов 90 + 2 мин.), Георги Николов (Мартин Секулич 90 + 2 мин.)

Етър: Мартин Величков, Хосекарлос ван Ранкин (Мартин Николов 87 мин.), Келиян Гесум, Георги Ангелов, Георги Александров, Луис Кордова, Николай Янков (Дидис Пита 68 мин.), Жан-Марк Тибоуе, Ловре Кнежевич (Ивайло Димитров 77 мин.), Жоаким Карсела-Гонзалес, Иван Василев