Ботев стартира лятната си подготовка със загуба в контролите. Жълто-черните паднаха с 1:0 от Пелистер (Битоля) в първия от трите си спаринга, които ще изиграят по време на лагера в Банско. Двубоят се проведе на стадиона в Разлог.

През първото полувреме "канарчетата" бяха по-активни, но пропуски направиха Лъчезар Балтанов и Тодор Неделев. В 31-ата минута се стигна до меле между футболистите на двата отбора, като от "жълто-черните" най-активен бе Омар Косоко, който получи жълт картон.

Второто полувреме беше равностойно, като македонците застрашиха няколко пъти опасно вратата на Ботев. В 79-ата минута Матей Цветановски отбеляза победния гол за Пелистер, след самостоятелен пробив и удар покрай вратаря.

Съставът на Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Виктор Генев, Йордан Минев, Пламен Димов, Меледже Омнебес, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Фелипе Бризола, Тони Тасев, Омар Косоко (Даниел Кайзер, Кристиан Димитров, Лазар Марин, Радослав Апостолов, Алваро Юлиано, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Милко Георгиев, Исмет Рамадан, Иван Василев).