Ботев сложи край на 27-годишно чакане и отново спечели медали от първенството. Пловдивчани завършиха на третото място в крайното класиране, след като спечелиха с 2:1 срещу Славия у дома, а Левски загуби с 0:1 у дома от Лудогорец. "Канарчетата" спечелиха медали за последно през 1995г., когато отново взеха бронзовите отличия.

Трима играчи направиха официален дебют за Ботев - Пламен Цончев, Мунир Ал Бадарин и Момо Туре.

В 15-та минута Славия вкара гол чрез Кристиан Добрев, но голът беше отменен заради засада след преглед с ВАР.

Последваха неточни удари на Стоянов и Цонев.

В 51-та минута Тонев имаше възможност да отбележи, но ударът му мина покрай вратата.

Две минути след това Джак Лейн даде аванс на "канарчетата". Той стартира от центъра и надбяга Емил Виячки преди да прати топката неспасяемо във вратата на Вуцов - 1:0.

В 56-ата минута Ерол Дост стреля право в ръцете на Славков. В 61-а минута домакините изпуснаха нов голям шанс. Тодор Неделев успя да открадне топката на около 40 метра от вратата на Славия, преодоля съперник и пробва да прехвърли Вуцов, но неточно.

В 66-ата минута Николай Минков удвои преднината на "канарчетата". След изпълнение на тъч Неделев стреля от воле, изстрелът му бе блокиран от Людовик Соарес, но топката стигна до Николай Минков, който останал очи в очи с Вуцов, го преодоля за 2:0.

В 76-ата минута Джеймс Етоо изчисти от голлинията изстрел на Валентин Петров.

В 85-ата минута дебютиралият в мъжкия футбол Петров ознаменува дебюта си с гол, стреляйки от границата на наказателното поле.

Така Ботев завърши трети в крайното класиране с 53 точки, а Левски остана четвърти с 52 точки. Славия е на 6-то място с 37 точки.

За Ботев предстои и най-важния мач от началото на сезона. Тимът е домакин следващата седмица на Берое в баража за Лигата на конференциите, но все още няма дата и час за двубоя.

Ботев: Християн Славков, Тодор Неделев, Антоан Бароан (Дилън Мертенс 46 мин.), Николай Минков, Лъчезар Балтанов (Монир Ал Бадарин 90 + 3 мин.), Точукву Ннади, Димитър Тонев (Пламен Цончев 75 мин.), Роберто Пунчец, Джак Лейн (Момо Туре 79 мин.), Атанас Чернев, Филип Филипов (Джеймс Етоо 46 мин.)

Славия: Светослав Вуцов, Димитър Стоянов, Емил Виячки, Гьоко Зайков, Людовик Соарес (Венцислав Керчев 71 мин.), Никита Николаевич (Валентин Добрев 63 мин.) , Ерол Дост, Борислав Цонев (Кемело Нгуена 71 мин.), Кристиан Добрев (Мартин Сораков 71 мин.), Мартин Петков, Йон Бакеро