Ботев удържа трудна, но ценна победа срещу гостуващия Черно море с 2:1 в мач от поредния кръг на Първа лига. Жълто-черните изиграха добър мач, но не бяха постоянни през всичките 90 минути и допуснаха грешки в отбрана, които можеше да им струват скъпо. Все пак канарчетата бяха по-добрият и по-настоятелният тим и заслужено се поздравиха с крайния успех.

Първата опасност бе за гостите. Още в началото вратарят на Черно море Макенджиев изрита силно една топка, тя попадна у непокрития Радослав Василев, който изскочи сам срещу вратаря и стреля. Кайзер обаче извади рефлекс и спаси удара му. В 22-та минута Ботев откри резултата. Домакините отнеха една топка в центъра на терена, Неделев направи двойно с Балтанов отдясно и върна към пеналта, защитникът на варненци отклони, но топката попадна у Вутов, който с плътен удар прониза мрежата. Осем минути по-късно пловдивчани бяха близо до второ попадение, когато шут на Стивън Петков от 20 метра срещна дясната греда.

Канарчетата започнаха силно второто полувреме. В 51-та минута Балтанов триково върна към Стивън Петков, чийто удар бе спрян пред голлинията от защитник. В 52-та Петков вкара отблизо втори гол за Ботев след изпълнение на корнер отляво и разбъркване.

След попадението домакините отслабиха натиска и Черно море успя да намали. В 72-та минута Кононго комбинира с Ндонгала, откъсна се по лявото крило, след което намери Минчев в наказателното поле. Футболистът на моряците овладя, финтира бранител на пловдивчани и след шут от десетина метра не остави шанс на Кайзер - 2:1. В края моряците получиха право да изпълнят пряк свободен удар отляво, последва центриране и удар с глава на Ндонгала премина на сантиметри от гредата.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЧЕРНО МОРЕ 2:1

1:0 Антонио Вутов 22

2:0 Стивън Петков 52

2:1 Мартин Минчев 72

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 2. Перейра, 5. Димитров, 23. Минев, 28. Филипов, 10. Серкан, 17. Балтанов, 8. Неделев, 93. Афонсо, 39. Вутов, 20. Петков

ЧЕРНО МОРЕ: 88. Макенджиев, 17. Костадинов, 33. Енчев, 23. Хасани, 41. Кононго, 90. Минчев, 71. Панайотов, 21. Илиев, 7. Андраде, 9. Фенуш, 10. Василев