Без да се напряга особено Ботев си поигра с гостуващия Витоша и го победи с 3:0, като това бе най-малкото, с което се отърваха Бистришките тигри. Силно първо полувреме и отлична игра на Жоао Паоло бяха напълно достатъчни за класическата победа, за която жълто-черните дори не се измориха достатъчно. Канарчетата направиха още куп пропуски, пропуснаха и дузпа чрез Неделев преди почивката. Това бе първа победа на Ботев след подновяването на първенството в Първа лига.

Първата опасност бе за гостите, когато бившият халф на Ботев Орлин Старокин нацели гредата. В ответната атака в 5-та минута Неделев откри резултата от фаул. Последва пропуск на Жоао Паоло, който малко след това бе съборен в пеналта, но Неделев не можа да вкара дузпата, след като Василев изби удара му. В 20-та минута шут на Неделев профуча край гредата. 3 минути по-късно падна и вторият гол. Жоао Паоло разигра двойно с Балтанов, шутира, топката рикошира в крак на защитник на Витоша и се озова в мрежата. Последва нов шут на бразилския щурмовак, отразен от вратаря, а малко по-късно Ндонгала стреля с глава над гредата.

След почивката домакините значително намалиха оборотите и дори предоставиха инициативата на футболистите на Витоша. Разликата в класите обаче бе твърде голяма, за да се стигне до някаква изненада. В 78-та минута при една контра влезлият Стивън Петков стреля отдалеч, но право в ръцете на вратаря. В следващата минута канарчетата вкараха гол красавец. Жоао Паоло преодоля цялата защита на гостите с невероятен спринт, отляво, центрира към далечната греда и Стивън Петков този път бе точен за 3:0.

БОТЕВ ПД - ВИТОША 3:0

1:0 Тодор Неделев 5

2:0 Жоао Паоло 23

3:0 Стивън Петков 79

БОТЕВ ПД: 99. Чворович, 28. Филипов, 18. Терзиев, 3. Пиргов, 24. Марин, 10. Серкан, 17. Балтанов, 93. Густаво Афонсо, 29. Ндонгала, 8. Неделев, 37. Жоао Паоло

ВИТОША: 97. Василев, 4. Узунов, 6. Гьонов, 9. Стоянов, 14. Садула, 25. Ангелов, 18. Цанков, 66. Старокин, 24. Христозов, 77. Пеев, 80. Котев

СЪДИЯ: Петър Костадинов

СТАДИОН: “Ботев 1912”, Коматево