Левски победи Ботев с минималното 1:0 на Герена в чаканото с огромен интерес дерби от първия пролетен кръг на Първа лига.  То не оправда очакванията, тъй като и двата отбора мислеха повече как да не загубят и предложиха неособено интересен и качествен двубой. Ботев може да съжалява, тъй като почти цял мач се бранеше организирано и дори създаде по-чисти положения пред вратата на сините. Нелеп автогол на Пламен Димов в 88-та минута обаче подари победата на Левски.

Преди почивката Неделев нацели гредата със силен далечен шут, през второто полувреме Вутов направи същото след удар с глава при изпълнение на корнер, като преди това Неделев и Кампос пропуснаха още положения. Малко след гредата на Вутов при една контра Густаво отправи техничен удар от границата на пеналта, но вратарят на домакините спаси. В 88-та минута сините разиграха постепенна акция, Прохазка бе изведен отдясно, центрира и в опита си да избие Димов отклони топката в собствената си врата.

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Жорди Гомес, Филипе Нашименто, Роман Прохазка, Антонио Вутов, Жерсон Кабрал, Станислав Костов

БОТЕВ: Иван Чворович, Цветомир Панов, Пламен Димов, Радослав Терзиев, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Густаво Афонсо, Лъчезар Балтанов, Дуде Ндонгала, Тодор Неделев, Диого Кампос

Стадион: “Георги Аспарухов”, София

Съдия:  Станислав Тодоров