Ботев направи голяма домакинска издънка и загуби от гостуващия новак в елита Царско село с 0:2 в жегата в Коматево. Жълто-черните играха под възможностите си и така и не успяха да пробият отбраната на съперниците си, а в края на мача получиха гол и трябваше да преглътнат поражението.

Първата по-сериозна опасност бе за домакините. В 11-ата минута Ван Арнем намери Александър Тонев на левия фланг. Крилото пое и навлезе към средата на терена, след което стреля силно покрай десния страничен стълб на вратата за Димитров.

В 13-ата минута Родни Антуи направи сериозен пропуск за Царско село. Нападателят преодоля Димитър Пиргов, след което навлезе в пеналта и стреля в долния ъгъл, но топката излезе в аут. В 18-ата минута бранителите на гостите оставиха доста свободно пространство пред Тодор Неделев, който шутира, но вратарят Мартин Димитров парира удара.

В 49-ата минута добро центриране на Неделев намери Антонио Вутов в наказателното поле. Нападателят засече с глава, но топката излезе в аут. В 57-ата минута Антонио Вутов нацели гредата. Филип Филипов проби по десния фланг, слезе до аутлинията и центрира меко в наказателното поле, а Вутов засече с глава. Ударът му се отби в напречната греда, след което защитник изчисти.

В 84-ата минута Царско село поведе с гол красавец на Родни Антуи. Капитанът Веселин Минев центрира в наказателното поле, където нападателят отбеляза със страхотна странична ножица. В 89-ата минута Антуи вкара втори гол, отново след асистенция на Веселин Минев. Минев проби през центъра и пусна извеждащо подаване към голмайстора, който не сбърка сам срещу вратаря.

БОТЕВ - ЦАРСКО СЕЛО 0:2

0:2 Антуи (84, 89)

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо, Радослав Терзиев, Филип ван Арнем, Марко Перван, Александър Тонев, Тодор Неделев, Антонио Вутов

ЦАРСКО СЕЛО: Мартин Димитров, Раян Даскалов, Густаво Карбониери, Ивайло Марков, Веселин Минев, Анонио Георгиев, Божидар Кацаров, Емануил Манев, Уесли Ната, Родни Антуи, Георги Минчев