Ботев загуби с 2:1 гостуването си на Берое, но след 3:0 в първия мач се класира за финалния плейоф за 7-то място, даващо право на бараж за Лига Европа. Жълто-черните изиграха добро второ полувреме, в което успяха да отбележат гола на успокоението и да вземат своето. Така канарчетата чакат противника си за 7-то място. Той ще стане ясен утре, когато Верея посреща Пирин след 1:1 в Благоевград.

В началните десетина минути домакините се хвърлиха да заличават пасива и пропуснаха две ситуации чрез Мапуку. Най-напред Терзиев блокира удара му, малко след това нападателят стреля в аут от удобна позиция. В 15-та минута обаче натискът на домакините даде резултат. Карачанаков проби отдясно, центрира ниско по тревата и Кристиан Димитров засече топката в собствената си врата. Домакините продължиха да нападат и Райнов три пъти стреля към вратата, но топката не порази целта. Канарчетата отвърнаха чак към края на полувремето с далечен шут на Вутов, спасен от вратаря.

След почивката Ботев започна далеч по-добре и това даде резултат. В 51-та минута Косоко направи страхотен пробив през центъра и излезе сам срещу вратаря, но Перниш успя да затвори ъгъла и да спаси удара. След корнера Терзиев с глава прати топката над гредата. В 64-та минута Балтанов отлично изведе Крум Стоянов отляво, защитникът центрира успоредно на вратата и новоизлюпеният татко Антонио Вутов засече от упор в опразнената врата. Заралии успяха да отбележат още едно попадение. Негов автор бе Мапуку в 74-та минута, но при овладяването на топката се видя, че нападателят на домакините игра с ръка. домакините изпуснаха още едно-две положения, но гол можеше да вкара и Косоко, който изскочи сам срещу вратаря, но не успя.

Берое: 12. Душан Перниш, 4. Кохей Като, 5. Асен Георгиев, 6. Иво Иванов, 7. Мартин Райнов, 10. Жуниор Мапуку, 17. Антон Карачанаков, 21. Венцислав Василев, 23. Борислав Цонев, 24. Матеас Делич, 91. Ерик Почански
Ст. треньор: Ферарио Спасов

Ботев: 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 5. Кристиан Димитров, 18. Радослав Терзиев, 24. Лазар Марин, 14. Яя Меледже, 17. Лъчезар Балтанов, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 9. Фернандо Виана, 39. Антонио Вутов
Ст. треньор: Николай Киров

Стадион: “Берое”
Главен съдия: Драгомир Драганов
Асистенти: Диян Вълков, Димо Вълчев