
Двама български граждани са задържани в Испания при международната операция на Европол срещу разпространението на наркотици, съобщиха за БНТ от МВР.
"На 8.11.2022 година на територията на кралство Испания бе проведена международна операция с кодово име Faukas, касаеща международна престъпна организация ангажирана с трафик на големи количества кокаин от Латинска Америка. Трафикът е осъществяван чрез използването на морски контейнери, натоварени с легално карго. На 08.11.2022 са задържани общо 13 лица на територията на Кралство Испания, двама от които български граждани и още две лица с чужда националност на територията на Дубай. По време на извършените претърсвания са намерени и иззети около 530 хиляди евро, както и имуществото оценено на около 24 милиона евро".
Разбиха кокаинов „суперкартел” в Европа49 души са задържани
По време на разследването, проведено в срок от две години, са иззети близо 30 тона кокаин в различни точки на Европа, основно на територията на Испания. Арестувани общо 49 лица имащи връзка с престъпната организация, предаде БНТ.
Водещи в разследването са полицейските сили на Кралство Испания със страни участници: Белгия, Нидерландия, Франция, ОАЕ, DEA САЩ и България. В реализацията участваха двама служители от ГДБОП - МВР. Цялата операция е била подпомагана и координирана от Европол.
- 18:00 Жители на Брестовица скочиха срещу мащабен проект на EVN, останали без ток и вода
- 20:00 Млад строител от Пловдив изгражда едни от най-модерните сгради ВИДЕО
- 20:00 Родители, учители и профсъюза в спор: Реформа или регрес би било оценка „Дисциплина" и глоби при нарушения?
- 10:00 Надпревара за санирането в Пловдив за 80 млн. лева, районните кметове ще движат поръчките
Акценти

Нов живот за сградите - емблеми на Пловдив

Почина известният пловдивски хирург д-р Васил Ангелов

Пожар изпепели дома на пловдивски футболист


