Мнимият майстор-комарджия, който завлече баба от град Стамболийски с 5200 лева за ремонт на покрив трябваше да се изправи пред Пловдивския Районен съд по обвинение за измама. Делото обаче за пореден път не стартира, а причината за отложеното заседание е влошеното здравословно състояние на съдията. Васил Стоенчев, който също е с адресна регистрация в същия град, доста време беше неоткриваем за полицията, но на предходното заседание той се появи в залата заедно с адвоката си.
По информация от предходното дело пострадалата Мария Иванова е настанена в дом за стари хора, като е била с влошено здравословно състояние и се е намирала в болница. Поради тази причина за ход на съдебния процес не е бил даден.
Според обвинителния акт, Стоенчев живеел в град Стамболийски и нямал постоянна работа. Занимавал се с ремонтни дейности, като търсел обекти, където да работи и да изкарва пари, за да се издържа. Дължал пари на много хора и за да пребивава, вършел и престъпления, от които да се облагодетелства лично.
Пострадалата възрастна жена Мария Иванова живеела в къща в същия град, на която къща покривът бил протекъл. Тъй като към онзи момент съпругът й бил болен и тя се заела сама да търси майстор, който да поправи покрива. Васил Стоенчев разбрал за това и въпреки, че към момента бил поел друг обект, който не бил завършил, сам намерил пострадалата, представил се за майстор, разговаряли и поел ангажимент да извърши ремонт на покрива. След като успял да я убеди, че ремонтът трябва да започне, първоначално Иванова му дала сумата от около 1000 лв.. Мнимият майстор разбрал, че жената има и други пари и преценявайки, че е възрастна, сама, съпругът й към онзи момент бил болен на легло, се върнал само няколко минути по-късно и успял да я заблуди, че му трябват повече пари да закупи всички материали. Поискал цялата сума, която Иванова имала в нея – остатъка до 5200 лв. Уговорили се да започне ремонта и се разделили.
Тъй като измамникът повече не отишъл при пострадалата, същата споделила със дъщеря си, която от своя страна започнала да търси Стоенчев. Разбрала, че бил комарджия и че дължи пари на много хора, които бил заблудил, че ще им извърши ремонт.
Акценти
Виж всички
Временно спират движението по част от бул. „Копривщица" утре
Змия над метър изпълзя във вход на блок в „Смирненски”