Българско семейство, живеещо в Хамбург, търси помощ от институциите у нас след като 7-месечното им бебе било отнето вчера от Германската агенция за закрила на детето, съобщи БНТ.
Причината - след катастрофа детето имало кръвоизлив в главата. Наложила се животоспасяваща операция.
Докторът открил и по-стар хематом и се усъмнил, че детето е претърпяло инцидент в семейството. Той е сигнализирал местните органи, които решили да отнемат детето.
Държавната агенция за закрила на детето, министерствата на външните работи и на правосъдието, както и посолството ни в Берлин извършват спешна проверка по случая.
Още от категорията
Виж всички
Премиерът Румен Радев връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.