
Огънят на върха на катедралата в Руан е овладян, съобщи пожарната пред местните медии. Пожар обхвана кулата на готическата катедрала в севернофренския град. Инцидентът, подобен на този с парижкия храм "Нотр Дам" преди пет години, е станал по време на ремонт.
В зоната около храма е изграден защитен кордон. Започнало е и изнасянето на ценния храмов инвентар. Няма пострадали, точните причини и размерът на щетите засега не са известни.
Сигналът за пожара е бил подаден по обед от работниците, ремонтирали покрива на църквата. Огънят изглежда е тръгнал от пластмаса или найлони на ремонтната площадка към металния шпил на катедралата, който очевидно е устоял на пламъците.
Готическата катедрала, посветена на Света Богородица, е един от архитектурните шедьоври на Франция, увековечен в поредица от картини на художника импресионист Клод Моне.
Часове наред жителите на града гледаха с ужас пламъците в небето, които напомняха на опустошителния пожар в парижката катедрала "Нотр Дам" преди пет години. Нейната реставрация привършва и до края на годината трябва да бъде отворена отново.
Пожар в катедралата във френския град Руан
Още от категорията

Словакия спъна ЕС за нови санкции срещу Русия


Радан Кънев е сезирал ЕНП заради ареста на Благомир Коцев
Акценти



Откриха уран в питейната вода на Първомай и две села





Екшън в Асеновград! Мъж наръга жена заради... парче пица
