Протестиращи излязоха за трети пореден по улиците на Букурещ и други големи румънски градове с призиви за оставка на правителството. Около 10 000 са били протестиращите в столицата.
Те се обявяват срещу приетите наскоро закони, които според тях са прокарани в интерес на корумпирани политици.
Този път обаче демонстрациите преминаха спокойно за разлика от първия ден, когато близо 500 души пострадаха при сблъсъци с полицията.
Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Силно земетресение на гръцките острови Гавдос и Крит
20.06.26 15:45
955
Почина един от обвиняемите за трагедията в Кочани
19.06.26 17:55
686