
Словения потвърди първи случай на коронавирус в страната, съобщава "Ройтерс". По информация на здравното министерство заразеният е мъж, завърнал се в Словения от Мароко през съседна Италия. В момента той е настанен в болница в Любляна.
До момента в Словения 352 души са тествани за коронавируса.
Междувременно правителството в Атина обяви спешни мерки в сряда вечерта в префектурите Илия, Закинтос и Ахая в Западна Гърция, за да ограничи разпространението на коронавируса, съобщават местните медии.
Правителствената инициатива идва, след като девети случай беше потвърден по-рано през деня, пише News.bg.
В рамките на мерките училищата, спортните арени, кината, театрите и археологическите обекти ще бъдат затворени за 48 часа.
Фестивалът в Солун за документално кино беше отложен. Той трябваше да се проведе между 5 и 15 март.
Организаторите предвиждат проявата да се проведе най-рано в края на май или началото на месец юни.
В училище в Солун беше открит първия случай на коронавирус в Гърция.
Още от категорията

Председателят на сръбския парламент: Блокадата на националната телевизия е престъпление, наказва се с глоба или затвор


Американец загина в Босна и Херцеговина
Акценти

Папа Франциск почина




Катастрофа на оживено кръстовище в Каменица

НАП-Пловдив продава рядко и супер запазено бижу


