България грабна трета победа в Лигата на нациите по волейбол за мъже. Пред над 3000 зрители в зала “Конгресна” на Двореца на културата и спорта във Варна момчетата на Силвано Пранди обърнаха Австралия и надделяха трудно с 3:2 (21:25, 29:27, 22:25, 25:21, 15:13). Националите имат 3 победи и 4 загуби и общо 7 точки в актива си. Австралия е с една победа, шест загуби и 6 точки в актива. Нашите изоставаха с 1:2 гейма, но съумяха да обърнат нещата в своя полза с убедителна игра в четвъртата част и труден успех в тайбрека.

Тодор Скримов стана най-резултатен за България с 22 точки (3 аса, 1 блок, 60% ефективност в атака).  Цветан Соколов добави още 18 точки (2 аса, 2 блока, 37% ефективност в атака). Алекс Грозданов се отличи с 11 точки (2 аса, 5 блока, 57% ефективност в атака). Турнирът продължава утре с нови два двубоя. От 17.00 часа играят Италия и Австралия, а от 20.40 часа България среща тима на Япония.

БЪЛГАРИЯ - АВСТРАЛИЯ 3:2 (21:25, 29:27, 22:25, 25:21, 15:13)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов 18, Тодор Скримов 22, Мартин Атанасов 5, Светослав Гоцев 1, Алекс Грозданов 11 - Владислав Иванов-либеро (Петър Каракашев-либеро, Розалин Пенчев 7, Теодор Тодоров 10, Николай Пенчев)

Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ

АВСТРАЛИЯ: Аршдийп Досандж 8, Линкълн Уилямс 12, Люк Смит 19, Самюъл Уолкър 13, Трент О'Диа 11, Грейъм Бо 11 - Люк Пери-либеро (Макс Стейпълс, Джордан Ричардс, Къртис Стоктън 4 , Елиът Вайлъс)

Старши треньор: МАРК ЛЕБЕДЕВ.