Стррийтбол шампионат ще се проведе на игрищата на Младежки център на Гребната база. В събота от 09:00 часа, феновете под тепетата на играта с оранжевата топка ще се радват на целодневен турнир по 3х3 баскет за всички възрасти.
Първата половина на съботния ден ще бъде посветена на подрастващите баскетболисти от града и региона. Състезанията ще бъдат разделени на възрастови групи за момчета и момичета- до 12, до 15 и до 18 години. В 16:00 часа започва елитният турнир за мъже и жени над 18 години. В него ще вземат участие отбори не само от Пловдив, но и от цялата страна. Всички отбори ще получат екипи за игра. Турнирът 18+ ще има такса за участие в размер на 40.00 лева за отбор. Събраната сума от таксите ще сформира награден фонд, който ще бъде разпределен между финалистите. По време на турнира ще се провеждат и конкурси за забивки и стрелба от тройката. Най-добрите отбори ще се борят за медали и материални награди.
Събитието се провежда със съдействието на Младежки център Пловдив.
Още от категорията
Виж всички
Пловдивчанката Елизара Янева не успя да преодолее втория кръг на квалификациите на Уимбълдън
Григор Димитров на четвъртфинал в Майорка