България поведе в класирането на медалите на Европейското първенство по вдигане на тежести в Москва, Русия, което започна на 3 април.

Подобно постижение не се е случвало от години в какъвто и да било спорт на български спортисти.

Българските щангисти имат три златни и един сребърен медал в общото класиране.

Ангел Русев в категория до 55 кг., Стилиян Гроздев в категория до 61 кг. и Надежда Нгуен в категорията до 45 кг. станаха европейски шампиони, а Ивана Петрова също в категорията до 45 кг. успя да спечели сребърен медал.

България има общо 10 медала в класирането включващи резултатите от изхвърлянето, изтласкването и общия резултат - Ангел Русев спечели злато в изтласкването и общата сума, както и бронз от изхвърлянето.

Стилиян Гроздев има златни медали в изхвърлянето и общият резултат, както и сребро в изтласкването.

Надежда Нгуен спечели златни медали в изхвърлянето и общият резултат и сребро от изтласкването.

Ивана Петрова е със злато от изтласкването и сребро от общия резултат.