Женският национален отбор по волейбол спечели за втори път в историята си Златната Европейска лига. Националките победиха след обрат с 3:1 (22:25, 25:22, 25:17, 25:20) Хърватия във финала на турнира в Русе. Това беше втори трофей за момичетата на пловдивчанина Иван Петков, които триумфираха с титлата и през 2018-а година, когато отново треньор беше Иван Петков.

Първият гейм започна много добре за националките и те поведоха със 17:9, но хърватките се върнаха в мача - изравниха при 22:22 и успяха да вземат първия гейм с 25:22.

Втората част българките поведоха с 12:5, но хърватките изравниха и поведоха със 17:14. Все пак момичетата на Иван Петков не позволиха да загубят нов гейм и след 25:22 изравниха резултата.

В третия гейм "лъвиците" нямаха проблеми и българките поведоха с 15:10, а геймът беше затворен след 25:17 и националките бяха на само един гейм от спечелването на Златната Европейска лига.

В четвъртата част "лъвиците" поведоха с 16:10, а след успешна атака на Емилия Димитрова България триумфира с титлата след 25:20.

За България страхотен мач изигра Емилия Димитрова, която стана най-резултатна с 19 точки, а Елица Василева добави 15, Нася Димитрова се отличи с 14.

Така България спечели титлата за втори път след 2018-а година и си осигури място в квалификациите за Лигата на нациите през следващата година. Националките спечелиха турнира с шест победи от шест мача и само един загубен гейм.