Състезателят на СКЛА Ботев Светлин Иванов записа страхотен резултат на турнира по лека атлетика "Пловдив" на стадион Пловдив. Той финишира за 10.33 секунди в спринта на 100 метра, като постижението му е най-добро лично и е в топ 10 за всички времена на България. Георги Цонов (СКЛА Ботев) спечели първото място на троен скок с резултат 16.10 метра. Втори остана Мартин Точев от Сливен с 14.08, а на трето място е Цветослав Горчев (Локомотив Пловдив) с 13.45.

В тройния скок при жените Габриела Петрова (СКЛА Локомотив Пловдив) се завърна с титла и 14.38 метра. Постижението и е с 2 сантиметра по-слабо от рекорда на турнира, отново неин, постигнат миналата година. В овчарския скок при дамите първото място завоюва състезателката на Дунав Русе Йова Петрова с 3.30 метра. На второ място е Мария Капушева (Тракия 96) с 3.20, а трета - Александра Рибарова-Димитрова (Дунав) с 2.80 метра. На копието Михаела Петкова от КЛАСА е първа с 53.53 метра, изпреварвайки Лили Стойчева Атлетик Хасково (49.20) и третата Венелина Петкова (Тракия 96) с 43.05 метра.

В спринта на 100 метра при жените Елена Митева от Костенец изненадващо спечели с 11.79 секунди пред съотборничката си Никол Андонова (12.02). Трета е Мартин Писачева (СКЛА Локомотив) с 12.07, пред Кристина Борукова (Тракия 96) с 12.27.