Испанският тенисист Рафаел Надал отново е властелинът на Ролан Гарос. Той грабна трофея за 12-и път, което е рекорд за най-много титли в един турнир от Големия шлем. За Рафа това бе 18-и триумф в най-престижната верига в тениса, което го нарежда на второ място въ вечната класация. Лидер продължава да бъде Роджър Федерер с 20 титли. На финала в Париж Рафа победи коравия австриец Доминик Тийм с 6:3, 5:7, 6:1, 6:1. Двамата играха за титлата и преди година, когато Надал спечели с 3:0. сега двубоят бе по-равностоен, но само в първите два сета.

Тийм показа страхотен тенис, но просто нямаше шанс срещу виртуоза на червената настилка, който намираше всякакви начини на противодействие и отиграваше невероятни топки. Тийм пръв нарави пробив в средата на първия сет, но той веднага бе върнат от Надал. Испанецът спаси брейкпойнт в следващия си сервис гейм и до края на частта бе безапелационен. Тийм не падна духом и продължи на притиска съперника си във втората част. Тя вървеше гейм за гейм, но австриецът успя да пробие в края и да изравни сетовете. Вместо това да му даде криле, той се отпусна и допусна пробив на нула още на старта на третата част. Това бе преломният момент в мача и до края Надал не му остави никакви шансове.