Ангел Кодинов спечели квота за Олимпийските игри в Рио де Жанейро в дисциплината 1000 метра едноместно кану. Това стана факт, след като 18-годишният пловдивчанин зае 3-то място във финала на дисциплината, а победителят – Леонид Карп от Румъния триумфира и в още една олимпийска гонка – тази в двуместното кану заедно с Стефан Андрей Страт.

Според регламента на международната федерация, представителите на северната ни съседка освобождават квота в едноместното кану, която се присъжда на следващия по сила състезател – в случая на Ангел Кодинов, пише Дарик.

Състезателят на СК”Чипилски” стана осмият пловдивчанин с виза за игрите в Рио. Досега участие на Олипиадата си гарантираха- Кристиян Василев- гребане, Габриела Петрова, Георги Цонов, Румен Димитров-лека атлетика, Нина Рангрлова-плуване, Антон Ризов-спортна стрелба, Станимира Петрова-бокс. Така броят на спортистите от Пловдив, които ще вземат участие на предстоящите игри се изравни с тези от предишните в Лондон през 2012 година.