Пловдивският баскетболист Митко Димитров блестеше при героична победа на баскетболните ни национали, която едва ли някой е очаквал. Нашите изиграха велик мач и биха непобедения до момента в световните квалификации отбор на Франция със 74:68 /26:23, 19:21, 14:14, 15:10/ в Ботевград. Митко Димитров, който направи отличен полусезон в Академик Бултекс 99, а от новия сезон ще играе за Балкан, започна отлично и благодарение на него откъснахме французите с 11 точки в края на първата четвърт. След това петлите изравниха и мачът вървеше кош за кош до средата на последната четвърт. Тогава със здрава защита и поредна доза отлични изяви на Димитров, повредохме отново на французите и успяхде да задържим аванса си.

Димитро завърши мача с най-висок коефициент от всички участници в мача - 23, записвайки 16 точки, 5 борби и 5 асистенции. Дий Бост бе най-резултатен за България със 17 точки. Звездата на Шарлот Хорнетс Николас Батум бе най-полезен за Франция със 17 точки. Нашите играха невероятно в защита, бориха се като лъвове и в двете фази на играта и успяха да спрат пълния със звезди отбор на гостите, които са европейски шампион през 2013-та и бронзов медалист от световното през 2014 година.