Георги Кабаков ръководи победата на Испания с 4:1 над Франция в полуфинал от Европейското първенство за младежи в Италия и Сан Марино.

Българският рефер показа шест жълти картона, като един от тях беше в 81-ата минута и го видя нападателят на "петлите" Маркъс Тюрам. Синът на легендата Лилиан Тюрам се изнерви в края и задържа съперник, което наложи намесата на Кабаков.

Двата тима извършиха общо 25 нарушения в срещата, но българският съдия се представи на много добро ниво и не изпусна контрола върху срещата. Той отсъди и две дузпи, по една за двата отбора.

Французите първи поведоха с лед удар от бялата точка Жан-Филип Матета, но след това Испания взе инициативата и беше пълен господар на терена. Последва логично изравняване, а в края на полувремето бе дадена дузпа, с която младите "фурии" излязоха напред в резултата. След почивката те продължиха да играят по-добре и отбелязаха още две попадения.

На финала Испания ще срещне отбора на Германия, който снощи се справи със сензацията на турнира Румъния.