Марица (Пловдив) се класира за финалния плейоф в Национална волейболна лига Демакс, след като победи Берое (Стара Загора) с 3:1 (27:25, 25:12, 15:25, 25:11). С успеха маричанки победиха с 2:0 победи своя съперник и се класираха за финала.

Първият гейм беше доста драматичен, като маричанки взеха преднина с 4 точки при 20:16, но Берое успя да изравни при 22:22. Все пак пловдивчанки не допуснаха да загубят гейма и след 27:25 спечелиха гейма и поведоха в резултата. Във втория гейм пловдивчанки поведоха с 6:1, последва 17:7, а геймът беше взет без проблем с 25:12 от шампионките. Третата част започна много лошо за Марица и Берое поведе с 9:2 и домакините затвориха гейма с 25:15, като това беше едва вторият загубен гейм от страна на шампионките през този сезон. Преди това Жълто-сините загубиха гейм при успеха с 3:1 като гост на Казанлък Волей (Казанлък) в среща от редовния сезон в НВЛ. В третата част момичетата на Лазар Лазаров поведоха със 7:3 точки, но Берое успя да стигне до 9:9, но след това Жълто-сините направиха страхотна серия от 9 поредни точки и се стигна до 18:9 за маричанки. След успешна атака на Дима Ушева за 25:11 Марица приключи мача в своя полза и се класира на финала в НВЛ.

За шампионките Мирослава Паскова стана най-резултатна с 21 точки, а Александра Миланова добави 19 точки. Йоана Николова стана най-резултатна за Берое с 18 точки.

В битката за титлата Марица ще срещне победителя от двубоя между ЦСКА (София) и Казанлък Волей. В първата среща ЦСКА победи с 3:1 в София, а двата тима играят реванша в момента в Казанлък.

Маричанки ще преследват седма поредна титла в НВЛ.