С няколко златни медала от турнира "Тракийско конче" в Стара Загора се завърнаха малките шахматисти на Шахматен клуб "Пловдив".

Турнирът се проведе през уикенда в седем кръга, по правилата на ускорения шах. Участваха състезатели във възрастовите групи до 8, 10, 12, 14 и 16 г.

Най-малките (до 8 г.) от Шахматен клуб Пловдив се представиха отлично. Александър Каров завоюва 6,5 точки от 7 възможни и стана едноличен победител при момчета до 8 г. Първа, със златен медал при момичетата до 8 г., е Габриела Зънгарова с резултат 5 точки от 7 възможни.

Шахматистите от пловдивската школа завоюваха злато и в другите възрастови групи. Ивайло Кирилов и Галя Читакова станаха победители в групата до 12 г. Иван Кочиев взе злато сред състезателите до 14 г.  Трето място пък завоюва Димитър Дафовски (до 10 г.).

Турнирът се проведе при отлични условия в новата общинска спортна зала "Иван Вазов" в Стара Загора.