
Черно море Тича триумфира в турнира за efbet Купа България. На финала в новата зала на Самоков тимът победи Балкан с 89:81, печелейки първия си трофей в тази надпревара от 2015 г. насам.
За треньора Васил Евтимов това беше втора поредна Купа, след като през миналия сезон той спечели трофея и с Черноморец. Още по-впечатляващо е, че трофеят беше спечелен с отбори, които не са сред фаворитите като Балкан и Рилски спортист.
За MVP бе избран баскетболистът на победителите Николай Стоянов, като наградата му бе връчена от президента на Рилски спортист Петър Георгиев.
Цялата първа четвърт вървеше кош за кош с постоянни смени на водачеството, а след десет минути игра „моряците“ водеха с 26:22. Авансът на Черно море достигна и 13 точки през втория период, но на почивката Балкан намали за 41:49.
Ботевградският тим успя да намали пасива си и само до точка след паузата, но решителната част дойде при ново предимство за съперника – 69:63. Играта продължи много оспорвано, но баскетболистите на Васил Евтимов успяха да удържат водачеството си до последно.
По 23 точки за победителите отбелязаха Николай Стоянов (8 борби) и Майкълин Скот (9 борби). Цветомир Чернокожев има 11, а Шон Смит е с 10 и 9 борби.
За Балкан 18 точки и 10 борби записа Тайър Маршал, 17 точки вкара Джейръс Хамилтън, 16 добави Илиян Пищиков.
Още от категорията

Ева Лонгария покани Григор Димитров на юбилея си

Ивет Горанова спечели бронз от турнир в Китай

Мико спечели титла от Чалънджър в Гърция
Акценти






20-годишен моторист загина при тежка катастрофа край Карлово


Общината: Достъпът до Небет тепе няма да бъде ограничаван
