България изигра блестящ мач и срази Иран с 3:0 в първия си мач от втората фаза на световното по волейбол. Така лъвовете взеха реванш за загубата си от персите в предварителната група. Пред пълната Арена Армеец в София нашите излязоха пределно мобилизирани и освободени и още от самото начало започнаха да мачкат съперниците си. Най-после и сервисът им тръгна. В първия гейм поведохме с 13:5 и удържахме аванса си. Отлично игра разпределителят Георги Сеганов, който внасяше голямо разнообразие в атаките ни. Иранците ни улесниха с 11-те си непредизвикани грешки.

Във втория гейм гостите поведоха с 5:1, но постепенно изравнихме играта и резултата с добри атаки през центъра на Ники Николов. В края частта се превърна в истинска драма. Иран поведе с 24:22, но благодарение на отличния Виктор Йосифов спасихме двата геймбола. След това сервис на Скримов фиксира крайното 28:26. В третия гейм добрите изяви на Салпаров и Скримов продължиха, разигра се и Вальо Братоев. Частта вървеше равна, но при 20:20 Скримов записа три поредни точки. Иран спаси 4 мачбола, но в края капитулира пред отличния и в този мач Вальо Братоев. Победата запазва живи шансовете ни да бъдем един от двата най-добри втори отбора и да продължим на финалната шестица. Утре от 20.30 часа играем срещу лидера в групата ни САЩ, които по-рано през деня победиха Канада с 3:1. Американците са лидери с 16 точки, България излезе втора с 12, Иран е на трето място с 11 точки.

БЪЛГАРИЯ - ИРАН 3:0 (25:19, 28:26, 26:24)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Николай Учиков, Тодор Скримов, Валентин Братоев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро

Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ

ИРАН: Сайед Мир Маруфлакрани, Амир Гафур, Милад Ебадипур, Мохомадджавад Манавинеджад, Мохамад Мусави, Али Шафиеи - Махди Марадни-либеро

Старши треньор: ИГОР КОЛАКОВИЧ