Баскетболният Локомотив Пловдив ще направи своя дебют в евротурнирите. През новия сезон тимът ще участва в турнира ФИБА Къп, а днес в Мюнхен беше изтеглен жребият за груповата фаза.
Локо попадна в група С с отборите на Миконос (Гърция), Орадеа (Румъния), Фрибург (Швейцария), Рига (Латвия) и победителя от двойката Парну(Естония) /Нефчи (Азербайджан).
Локо игра финал през миналия сезон, който загуби драматично с 2:3 победи от Балкан.
Рилски спортист ще участва в Шампионската лига и ако не успее да влезе в нея също ще играе във ФИБА Къп. Тимът попадна в група С със Спортинг (Португалия), Колосос Родос (Гърция), Есенлер (Турция), Крайова (Румъния) и Генче (Азербайджан).
Шампионът Балкан ще участва в Юрокъп и така след много дълга пауза български отбор отново ще участва във втория по сила европейски клубен турнир.
Още от категорията
Виж всички
Почина Дон Нелсън, легендата на NBA
Нестеров загуби финала на Чалънджъра в Пловдив
Спартак спечели драма със 7 гола за началото на сезона
Темите на Traffic News