България загуби от Румъния с 3:4 в отборната надпревара на световното първенство по джудо в Доха (Катар).

Успех за тима записа Габриела Димитрова, която в по-горната за нея категория до 57 килограма се наложи над Александра Поп със златна точка в продължението и "вадзари". Срещата приключи за 4:14 минути.

Димитрова направи две срещи с Поп заради изравнения резултат, но във втората румънката взе реванш. Битката отново приключи в продължението - "ипон" за 6:12 минути.

Най-дългата битка имаше Марк Христов (73 кг), който след 9:37 минути успя да се справи с Адриан Сулка с "ипон".

Борис Георгиев (над 90 кг) също записа победа, но получи травма по време на двубоя с Мирча Кроитору, който приложи непозволена техника и беше дисквалифициран.

Ивайло Иванов (90 кг) пък не излезе срещу Алекс Крет заради травма, така съперникът му взе служебна победа.