Баскетболистите на Академик Бултекс 99 загубиха третия мач срещу Балкан от полуфиналния плейоф в НБЛ. Домакините надиграха пловдивския тим в Ботевград с 97:74 /28:23, 26:18, 19:17, 24:16/ и поведоха в серията с 2:1 победи. Четвъртият мач е в неделя от 18.30 часа отново в Ботевград. Ако Академик Бултекс 99 успее да победи, ще има пети решителен двубой в Пловдив на 16 май.

Първата четвърт бе интересна и равностойна, като с агресивна защита домакините се откъснаха с 11 точки, но отлично включване на Бачев стопи пасива на пловдивчани само на 5 точки. В първите минути домакините имаха превъзходство в борбата, особено под коша на Академик Бултекс 99, който хвана само 2 борби.  Втората четвърт започна лошо за гостите, Митко Димитров натрупа 3 лични нарушения, а  Балкан увеличи аванса си на 13 точки на почивката.

Академик Бултекс 99 започна много концентрирано и мотивирано второто полувреме и само за 3.5 минути стопиха пасива само на 3 точки със серия от 12:2 след отлична игра на Митко Димитров, Бачев и Ваклинов. Пловдивчани обаче пропуснаха да се възползват от момента за обрат. Домакините отново заздравиха защитата и взеха 15 точки преднина преди последната четвърт. Междувременно Димитров, Маравич, Ваклинов и Джонсън натрупаха по 4 лични нарушения, а малко по-късно първият трябваше да напусне играта. Междувременно преднината на домакините стигна 21 точки и до края мачът се доиграваше.

Венци Петков бе най-резултатен за победителите с 18 точки, Игор Кесар добави 16, Павел Иванов – 15. Васил Бачев вкара 17 точки за Академик Бултекс 99, от които 3 от 4 на тройката. Никола Маравич записа дабъл-дабъл от 12 точки и 12 борби, Сашо Груев реализира 11 точки.