Академик Бултекс 99 спечели втора победа във втората си контрола от предсезонната подготовка. Пловдивският баскетболен тим надигра като гост Берое с 93:87 /20:24, 27:23, 24:16, 22:24/, след като в събота срази сръбския Пирот в Пловдив с 81:65. Домакините от Стара Загора бяха без своя старши треньор и национален селекционер Любомир Минчев и 4-ма национали, които се готвят за световните квалификации.

Академик Бултекс 99 на практика спечели двубоя в третата четвърт, след като двата отбора се оттеглиха при равенство на почивката. Нигериецът с италиански паспорт Питър Олисемека бе най-полезен за победителите със своя дабъл-дабъл - 20 точки и 16 борби, Дайшон Найт и Младен Виткович добавиха по 17 точки, Васил Бачев се отчете с 13. За Берое се отличиха Адонис Файлър с 22 точки, Бачински записа дабъл-дабъл - 19 точки и 11 борби, 19 точки има и Конър Франкамп.