Академик Бултекс 99 буквално помете гостуващия Башкими със 102:61 /32:7, 32:22, 19:22, 19:10/ в Колодрума в мач от Балканската лига. Пловдивският тим си правеше каквото си поиска, сътвори куп атрактивни отигравания, а мерникът от тройката отново бе безупречен – общо 13 за целия мач. Домакините започнаха с невероятна серия от 26:0 /6 тройки/, като не позволиха на гостите близо 8 минути да отбележат кош. След това разликата стигна до 40 точки и се задържа така до края. Така Академик Бултекс 99 постигна целта си да спечели с повече от 9 точки и да гони по-предно място в класирането и домакинство на реванша в плейофа за влизане в Топ 4.

Общо 11 играчи записаха точков актив за Академик Бултекс 99, като най-резултатен беше Митко Димитров с 19 точки и 8 борби. Васил Бачев добави 18 точки, Мартин Дурчев – 12, като последните двама вкараха по 4 тройки. За гостите се отличи Золо с 20 точки.

Доволен съм от момчетата. Започнахме много мотивирано, отворихме голяма разлика в началото ни това ни позволи да играем спокойно и повече момчета да се включат в мача, коментира старши треньорът на Академик Бултекс 99 Асен Николов. В четвъртък пловдивският тим гостува на Рилски спортист в пореден мач от Балканската лига.