Академик Бултекс 99 е на победа от историческо класиране за полуфиналите на Националната баскетболна лига. В първия мач от четвъртфиналния плейоф пловдивският тим победи гостуващия Ямбол с 94:75 /22:15, 27:19, 28:21, 17:20/. Втората среща е в понеделник от 18 часа в Ямбол, ако се стигне до трети двубой, той ще бъде в сряда от 18.30 часа в комплекс СИ²ЛА в Пловдив. Отборът на Асен Николов направи поредния си силен мач, контролираше срещата от началото до самия край, зарадва публиката с много атрактивен баскетбол.

Мачът започна равностойно, но и с доста пропуски на двата отбора, а домакините не успяваха да се откъснат с повече от 5 токи. Чак в последните 2 минути добри изяви на Митко Димитров помогнаха на Академик Бултекс 99 да вземе по-чувствителен аванс от 7 точки.

През втората четвърт мачът се отвори, а още до средата и студентите удвои преднината си. В тези минути Секулов се отличи с няколко зрелищни откраднати топки, Бачев и Маравич показаха отлично взаимодействие в атака, а Груев направи два атрактивни пробива под коша.

След почивката домакините продължиха да контролират мача със солидна защита, раздвижена игра в нападение и точна далечна стрелба. Още до средата на третата четвърт авансът набъбна на 20 точки, а Айзея Юмипиг сложи още 2 точки отгоре със зрелищен пробив под коша със сирената. В последната четвърт пловдивчани просто поддържаха преднината си и без проблеми затвориха мача, а старши треньорът Асен Николов пусна състезатели, които по-рядко влизат в игра. Атрактивните изпълнения на домакините обаче не спряха до самия край.

Никола Маравич бе най-добър за победителите с 19 точки и 7 борби, Митко Димитров добави 17 точки, Мартин Дурчев – 16. Станислав Говедаров вкара 20 точки за гостите, Алън Арнет добави 16, Чолаков – 10.