ЦСКА 1948 и ЦСКА-София сътвориха зрелищно 2:2 в историческото дерби с марката ЦСКА в първия кръг на efbet Лига. Бившият нападател на Локо и Берое Мартин Камбуров откри резултата в 19-ата минута за новака в елита ЦСКА 1948, а в 33-ата Даниел Младенов удвои. Валентин Антов върна едно попадение в заключителните секунди на продължението на първата част. Али Соу изравни за ЦСКА-София в 52-ата минута.

В 72-ата минута символичните гости можеха да стигнат до пълен обрат. Мазику изведе Соу сам срещу вратаря, но таранът шутира в аут. В 86-ата минута ЦСКА 1948 пропусна много добра възможност за трети гол. Тогава Шопов центирра към Иванов, който от 7-8 метра не уцели топката. Тя мина зад гърба му, където сантиметри не достигнаха на Бастунов да вкара.

Преди мача част от агитката на ЦСКА-София се опита да нахлуе в сектора с феновете на ЦСКА 1948, но намесата на органите на реда предотврати по-сериозни ексцесии.

ЦСКА 1948 - ЦСКА-СОФИЯ 2:2

1:0 Мартин Камбуров 19
2:0 Даниел Младенов 33
2:1 Валентин Антов 45+3
2:2 Али Соу 52

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 21. Василев, 3. Пиргов, 30. Атанасов, 13. Мариянов, 26. Юсеин, 33. Г. Иванов, 10. Шопов, 17. Младенов, 9. Камбуров

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 2. Матей, 11. Занев, 26. Антов, 18. Мазику, 19. Турицов, 13. Санкхаре, 21. Юга, 20. Тиаго, 7. Енрике, 22. Соу