ЦСКА продължава напред в Лига Европа! Червените се класираха за третия предварителен кръг след драма с дузпи срещу хърватския Осиек. Тимът на Люпко Петрович загуби гостуването си с 0:1 в редовното време, а този резултат се запази и в продълженията. При дузпите червените показаха по-здрави нерви и триумфираха с 4:3.

Домакините бяха по-активни преди почивката. Бочкай стреля силно от фаул в 3-ата минута, но Черниаускас изби в корнер. В 24-ата минута Шорша стреля след плонж с глава, но покрай вратата. 3 минути по-късно Осиек откри резултата. Запер центрира отдясно към Майсторович, който изпревари Томаш и след удар с глава вкара за 1:0. След попадението футболистите на Люпко Петрович пробваха чрез удари на Соу и Фабрини да затруднят Ивашич, но не уцелиха вратата. Така се стигна до триминутното продължение на първата част, когато Тиаго центрира от фаул към Томаш, който вкара след изстрел с глава, но голът бе отменен поради засада.

През втората част и продълженията мачът бе равностоен, като и двата отбора имаха своите положения, но ги пропуснаха. Най-чистото бе на Али Соу, който бе изведен сам срещу вратаря, но стреля в него. В 110-ата минута останаха съмнения за неотсъдена дузпа за червените за нарушение на Шутало срещу резервата Тони Уот.

При дузпите Лупа откри за домакините, Тиаго изравни. Черниаускас спаси удара на Бочкай, а Кери изведе червените напред. Шкорич стреля над гредата на Осиек, но Ивашич спаси удара на Жеферсон от ЦСКА. Пилж вкара за домакините, Същото стори  и Бодуров да ЦСКА. Марич даде надежда на хърватския тим, но Али Соу донесе победата на ЦСКА.

ОСИЕК - ЦСКА-СОФИЯ 1:0, 3:4 след дузпи /0:1 в първия мач/

1:0 Майсторович 27

ОСИЕК: 1. Ивашич, 5. Клеинхейслер (46-Лупа), 6. Майсторович, 9. Мансе (106-Марин), 12. Бочкай, 17. Шорша, 19. Запер (91- Милоч), 21. Шкорич, 24. Марич, 25. Пилж, 31. Шутало

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 11. Занев (65-Турицов), 5. Бодуров, 25. Албентоса, 24. Томаш, 3. Жеферсон, 16. Бикел, 20. Тиаго, 15. Малинов (79-Кери), 21. Фабрини (104-Уот), 22. Соу