ЦСКА и Лудогорец спукаха топката за 0:0 в слаб мач на Армията в дербито от поредния кръг на efbet Лига. Двата тима така и не се решиха да рискуват и закономерно в края двете нули светеха на таблото. Червените натискаха повече, но нямаха никаква представа как да превземат вратата на гостите. Орлите действаха преди всичко с мисъл за защитата и показаха, че явно равенството ги устройва напълно. Те запазиха аванса си от 7 точки на върха пред Левски.

Двубоят ще се започни с два съдийски гафа преди почивката и уникален пропуск. Най-напред реферът Николай Йорданов не отсъди дузпа за Лудогорец за игрла с ръка на Албентос в пеналта, след това Форстър спря с нарушение откъсващия се Али Соу, но получи само жълт картон. През втората част пък Лудогорец пропусна чиста позиция. В 59-ата минута след грешка в отбраната на червените Чибота надбяга Албентоса, след което подаде към Икоко, който на празна врата от четири метра стреля в аут. Това бе 4-то поредно нулево реми между двата отбора.