Локомотив загуби всякакви шансове да се бори за Европа, след като загуби с 0:1 гостуването си на Берое. Така кръг преди края на плейофите "смърфовете" не могат да стигнат до седмото място, което дава право на бараж за Лигата на конференциите.

Преди началото на срещата най-резултатният играч в българския футбол Мартин Камбуров беше аплодиран от феновете на Берое и Локомотив получи фланелка с цветовете на Берое и Локомотив, а по средата бяха изписаните вкарани голове от Камбуров в елита - 256.

В 9-та минута Серкан Юсеин стреля, но ударът му премина над вратата.

В 43-та минута Василев подаде към Салинас, който стреля, но Ганев спаси.

В началото на втората част Генов беше изведен добре, но разочарова с изстрела.

В 49-та минута Мариани опита да прехвърли Пиргов, но вратарят на Локомотив внимаваше и улови.

В 52-та минута Боруков отправи опасен изстрел, но Ганев спаси.

В 54-та минута Джунейт Али опита опасно центриран но Пиргов успя да го пресече.

В 75-та минута Умарбаев беше изгонен от резервната скамейка на Локомотив, халфът напусна по-рано терена контузен и със сигурност пропуска двубоя с ЦСКА 1948.

В 78-та минута Локомотив изпусна най-чистото си положение в мача, Динков сгреши и не успя да изчисти топката, а тя достигна до влезлия през втората част Христо Иванов, който стреля, но Ганев изби.

Малко по-късно се откри още една чудесна възможност за пловдивчани Петрович центрира, а Ивайло Димитров засече с глава, но Ганев отново изби.

В 90-та минута Берое успя да открие резултата Генов получи топката в наказателното поле, Паскалев успя да блокира удара му, но топката се насочи към Фал, който от точката на дузпата след изстрел с глава не остави шансове на Пиргов - 1:0.

Така Берое вече поведе в групата с 41 точки, ЦСКА 1948 е на второто място с 40, а Локомотив е на третото с 37 точки вече без шансове за седмата позиция.

В последния кръг от плейофите Локомотив приема ЦСКА 1948 на 20 май в мач без значение за пловдивчани.

Берое: Генадий Ганев, Стив Фуртадо, Сиам Бен Юсеф, Георги Динков, Джуниет Али, Серкан Юсеин (Кевин Тапоко 87 мин.), Симеон Мечев, Даниел Генов, Джонатан, Давиде Мариани (Христо Митев 79 мин.), Алиюн Фол

Локомотив: Илко Пиргов, Милош Петрович, Кристиан Гомис, Райън Бидунга, Лукас Салинас, Парвиз Умарбаев (Христо Иванов 58 мин.), Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Венсан Марсел (Мартин Паскалев 59 мин.), Александър Василев, Преслав Боруков (Ивайло Димитров 59 мин.)