Локомотив Пд удържа Лудогорец в много зрелищен мач на Лаута от поредния кръг на efbet Лига. Черно-белите и орлите завършиха 1:1 в открит и атрактивен двубой с много атаки и положения пред двете врати. Шампионите имаха превъзходство във владеенето на топката, но чест прави на Локомотив, че се надиграваше като равен със съперника си и не спря да мисли за победа през целия мач. В герой се превърна вратарят Илко Пиргов, който спаси дузпа на Лудогорец в началото на срещата и направи още няколко отлични спасявания.

Още в 9-тата минута Томашевич изпусна Сисиньо и го спъна в пеналта, а реферът правилно посочи бялата точка. Илко Пиргов обачи извади блестящ рефлекс и спаси удара на Дан Битон от бялата точка. Малко след това Вандерсон разтресе страничната греда от фаул. В 23-тата минута дойде първото чисто положение за Локо. Николаев бе изведен отдясно, центрира ниско към непокрития Аралица, който отблизо не можа да отправи удар. 10 минути по-късно Езе едва не си вкара автогол в опита си да избие центриране на Недялков отдясно. Пиргов обаче отново бе на мястото си.

След почивката в игра за Локо влязоха Карагарен и Ожболт и двамата изработиха гола за Локо. В 60-тата минута словенецът получи отдасно и върна към Карагарен, който овладя и с мощен шут от въздуха опъна мрежата. Отговорът на шампионите бе почти мигновен. 4 минути по-късно орлите разиграха отлична акзция през центъра, Дан Битон подаде на Вандерсон, който стреля покрай вратаря в далечния ъгъл. Към края на мача Карагарен можеше да донесе победата на Локо, но стреля над гредата. В добавеното време пък удар на Един Бахтич профуча на сантиметри край греддата.

ЛОКОМОТИВ (Пловдив) - ЛУДОГОРЕЦ 1:1
1:0 Карагерен (60)
1:1 Вандерсон (63)

ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 1. Илко Пиргов, 6. Стиън Езе, 25. Лукас Масоеро, 5. Давид Малембана, 27. Николай Николаев, 50. Йосип Томашевич, 61. Елитон Жуниор, 13. Един Бахтич, 10. Парвизджон Умарбаев, 19. Уирис Густаво Оливейра, 77. Анте Аралица

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 8. Дан Битон, 10. Якуб Шверчок, 12. Анисе Абел, 17. Жоржиньо, 21. Драгош Григоре, 44. Яцек Горалски, 88. Вандерсон

СЪДИЯ: Станислав Тодороов
СТАДИОН: "Лаута"