Локомотив победи с 2:1 Марица в последната контрола и за двата отбора преди старта на втория полусезон. Двубоят се игра на стадион Локомотив. Юношата на Локомотив Веселин Марчев откри резултата за Марица в 23-та минута, Мартин Паскалев изравни в 38-та минута, а победата за домакините донесе каращият проби Педриньо в 88-та минута.

Феновете на Локомотив бяха разпънали транспарант по случай рождения ден на най-голямата легенда на отбора Христо Бонев, който днес навършва 76 години.

В 10-та минута удар на Димитър Илиев премина над вратата.

Последва и неточен удар на Ерик Сорга.

За Марица Маламов отправи изстрел, но той също не намери очертанията на вратата.

В 23-та минута Валери Домовчийски пусна страхотен извеждащ пас към юношата на Локомотив Веселин Марчев, който останал сам срещу Пиргов го преодоля за 0:1.

В 30-та минута изстрел на Петър Атанасов беше отразен от Пиргов.

Локомотив успя да изравни в 38-та минута, когато Бабакар Дион центрира в наказателното поле, а Мартин Паскалев засече с глава и вкара за 1:1.

Последва удар на Маламов, който Пиргол улови.

В 54-та минута Стефан Попов стреля, но ударът му премина покрай вратата.

Пълният обрат за Локомотив стана в 88-та минута Ивайло Димитров центрира в наказателното поле, а там Педриньо засече топката от въздуха и донесе победата за домакините с 2:1.

Локомотив стартира втория полусезон с мач срещу Ботев Враца на 12 февруари. На 11 февруари Марица започва втория полусезон във Втора лига с домакинство на Спартак Плевен.

Локомотив: Илко Пиргов, Матеус Силва, Милош Петрович, Мартин Паскалев, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Христо Иванов, Денислав Александров, Бабакар Дион, Димитър Илиев, Ерик Сорга

Марица: Илия Николов, Димитър Аврамов, Йордан Пейчинов, Мартин Газиев, Соломон Джеймс, Христиан Димитров, Ифеани Дейвид, Веселин Марчев, Петър Атанасов, Станислав Маламов, Валери Домовчийски