Локо грабна точка при гостуването си на Батев Враца в Монтана. Двата отбора завършиха 0:0 в скучен мач с малко голови положения. Черно-белите трябва да съжаляват повече, защото пропуснаха по-чисти ситуации. Точката обаче явно влизаше в сметките на пловдивския тим, който все пак предпочете да заложи на сигурността.

Първото положение бе за Локо още в 6-та минута, когато Анте Аралица се измъкна и стреля опасно, но топката профуча на сантиметри от гредата. Последва пропуск на Карагарен с глава. Домакините също показаха зъбите си и вратарят Луков трябваше да спасява удар на Петър Атанасов.

След почивката черно-белите отново имаха по-добри ситуации. В 55-та минута Карагарен стреля силно от двайсетина метра, но вратарят Костов спаси. Последва отлична контраатака на Локо, при която Посинкович бе изведен отляво, прехвърли надясно към Карагарен, който идеално изведе Петрович, чийто удар бе блокиран от стража на Ботев.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЛОКОМОТИВ (ПД) 0:0

БОТЕВ (ВРАЦА): Красимир Костов, Андреас Васев, Михаил Иванов, Венцислав Керчев, Атанас Фиданин, Ивайло Михайлов, Йордан Апостолов, Емил Стоев, Петър Атанасов, Спас Георгиев, Валери Домовчийски

ЛОКОМОТИВ (ПД): Мартин Луков, Йосип Томашевич, Димитър Везалов, Стивън Езе, Милош Петрович, Янко Ангелов, Абделхаким Буна, Вилим Посинкович, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Анте Аралица