Евромечтата на Локомотив Пд е жива! Макар и много трудно черно-белите се класираха за третия предварителен кръг на Лига Европа. Пловдивският тим загуби с 1:3 като гост на Спартак Търнава, но след 2:0 в първия мач на Лаута продължава напред с гола на чужд терен. В третия кръг Локомотив ще играе със Страсбург. Френският тим загуби гостуването си на Макаби Хайфа с 1:2, но продължават след 3:1 в първата среща.

Локомотив игра с човек повече през по-голямата част от мача, но трябваше да мине през 9-те кръга на ада, след като допусна съперникът му да поведе с 3:0. Ален Ожболт, който донесе победата на финала за Купата срещу Ботев, вкара гола на щастието в 74-тата минута. Макар и с 10 души Спартак действаше много агресивно и надигра пловдивчани, които обаче показаха характер и бурно подкрепяни от 500 свои верни фенове, не се отказаха да търсят попадението, въпреки негативния резултат. Черно-белите имаха и други възможности за по-ранен гол, но ги пропуснаха. Влизането на Георги Илиев и Парвиз Умарбаев оживи играта на смърфовете след почивката, което се оказа решаващо.

Още във 2-та минута Локо създаде опасност пред вратата на домакините. Под носа на връхлитащия Стивън Езе вратарят на Спартак Русов улови опасно центриране от пряк свободен удар отляво. В 16-тата минута домакините откриха. Ловат преодоля Карагарен отляво, центрира и Дангубич с глава прониза мрежата. В 24-тата минута двамата разиграха идентична ситуация - Ловат центрира отляво и Дангубич засече с глава, но този път Луков улови топката. В 35-тата минута домакините останаха с 10 души. Захуменски получи червен картон, след като задържа откъсващия се сам срещу вратаря Ожболт, който се възползва от недразумение в отбраната на Спартак. В самия край на първото полувреме Луков спаси опасен далечен удар на Халилович.

В 47-та минута Локо пропусна златна възможност. Димитър Илиев подаде на Ожболт, който засече, но Месик изби в корне. След изпълнението му Малембана стреля над гредата. 2 минути по-късно Карагарен центрира отдясно и Аралица стреля с глава над гредата. В 52-та минута обаче Спартак секна подема на Локо. Малембана необмисено задържа в пеналта Митреа, който реазилира отсъдената дузпа. Веднага след това Луков спаси силни удари на Халилович и Ловат, а Тешия нацели напречната греда на вратата на черно-белите. В 68-ата минута Локо пропусна нова отлична възможност. Карагарен центрира ниско и остро отдясно, Ожболт засече отблизо, но топката профуча покрай гредата. В 71-ата минута обаче защитата на черно-белите сгреши фатално. След пряк свободен удар отдясно Таварес бе изпуснат от отбраната при центрирането и отклони в мрежата. 3 минути по-късно обаче Ален Ожболт се озова в прегръдките на съотборниците си. Той засече с глава в мрежата след пробив и центриране на Карагарен отдясно. В самия край на добавеното време пред вратата на Луков настана голямо меле, но Локо оцеля!

СПАРТАК (ТЪРНАВА) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:1 /0:2 в първия мач/

1:0 Дангубич 16

2:0 Митреа 52 дузпа

3:0 Таварес 71